Λοριάν - Λυών 3-1: Εξ αναβολής «τριάρα» και πρώτη ήττα για τους Λιονέ

Η Λοριάν ανάγκασε την Λυών στην πρώτη της ήττα στη σεζόν, καθώς τη νίκησε με 3-1 σε εξ αναβολής αναμέτρηση για τη δεύτερη αγωνιστική της Ligue 1.

Την πρώτη της ήττα στην τρέχουσα Ligue 1 γνώρισε η Λυών, καθώς ηττήθηκε με 3-1 στην εξ αναβολής αναμέτρηση με τη Λοριάν για τη δεύτερη αγωνιστική της Ligue 1. Θυμίζουμε πως το παιχνίδι είχε αναβληθεί λόγω του ακατάλληλου αγωνιστικού χώρου του γηπέδου της Λοριάν και σε οι Λιονέ είχαν αήττητο σερί πέντε αγωνιστικών με τέσσερις νίκες και μια ισοπαλία.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο ματς και άνοιξαν το σκορ μόλις στο 6ο λεπτό με τον Λε Φε. Η Λυών ισοφάρισε στο 28' με τον αρχηγό της, Αλεξάντερ Λακαζέτ, ο οποίος έφτασε τα τέσσερα γκολ σε έξι αγωνιστικές. Πέντε λεπτά μετά το γκολ του πρώην φορ της Άρσεναλ, στο 33', ο Μοφί έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στη Λοριάνβ και στο 49' ο Ουτάρα διαμόρφωσε το τελικό 3-1.