Μαγιόρκα - Κάντιθ 1-1: Ισοπαλία που τις βάζει σε... περιπέτειες

cadiz

Ισόπαλο με σκορ 1-1 έληξε το ματς μεταξύ της Μαγιόρκα και της Κάντιθ, με τις δύο ομάδες να μένουν κοντά στις θέσεις που οδηγούν στον υποβιβασμό.

Μαγιόρκα και Κάντιθ ήρθαν ισόπαλες 1-1, στην εξ αναβολής αναμέτρηση που ολοκληρώνει τη 13η αγωνιστική της La Liga.

Οι φιλοξενούμενοι βρήκαν πρώτοι τον δρόμο προς τα δίχτυα και άνοιξαν το σκορ στο 12ο λεπτό του αγώνα με σκόρερ τον Ρουμπέν Αλκαράθ, ο οποίος με εξαιρετική απευθείας εκτέλεση φάουλ «πάγωσε» το «Son Moix».

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να βγάλουν αντίδραση και ισοφάρισαν πριν οι δύο ομάδες πάνε στα αποδυτήρια. Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους και συγκεκριμένα στο 45+1', ο Αμπντόν Πρατς με «καρφωτή» κεφαλιά κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα, έπειτα από εξαιρετική σέντρα του Αργεντινού διεθνή, Πάμπλο Μαφέο.

Μετά από 14 αγωνιστικές, η Μαγιόρκα βρίσκεται στη 17η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 10 βαθμούς και η Κάντιθ στη 16η θέση με 11 πόντους.