Το γκολ και οι καλύτερες φάσεις από το ΠΑΟΚ-Βόλος 1-0 (vid)

...

Ο ΠΑΟΚ κέρδισε 1-0 τον Βόλο στην Τούμπα, για το πρώτο παιχνίδι του ζευγαριού στη φάση των «16» του Κυπέλλου Ελλάδος.

Με σκορ 1-0 επικράτησε απόψε (7/12) ο ΠΑΟΚ του Βόλου στην Τούμπα και έκανε το πρώτο βήμα για πρόκριση στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδος, ενόψει της ρεβάνς του ζευγαριού που θα γίνει τον Ιανουάριο.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε ο Σβαμπ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με πέναλτι, ενώ η εσχάτη των ποινών καταλογίστηκε σε ανατροπή του Ντεσπόντοφ από τον Κίτσου.

Οι φιλοξενούμενοι διαμαρτύρονται έντονα επειδή στο 69' ακυρώθηκε γκολ του Μωραΐτη και μάλιστα εξέδωσαν σχετική ανακοίνωση αμέσως μετά το φινάλε της αναμέτρησης.

@Photo credits: eurokinissi