Γ' Εθνική: «Κλείδωσαν» άλλα δύο εισιτήρια για τα μπαράζ ανόδου

Newsroom
Γ' Εθνική: «Κλείδωσαν» άλλα δύο εισιτήρια για τα μπαράζ ανόδου

bet365

Ηρακλής Λάρισας και ΠΑΟ Ρουφ προστέθηκαν στους Αγροτικό Αστέρα, Παναχαϊκή, Ηλιούπολη για τα μπαράζ της ανόδου στη Super League 2. Μια ανάσα πλέον από αυτά και ο Μακεδονικός με την Προοδευτική.

Σχεδόν συμπληρωμένο είναι το παζλ των επτά πρωταθλητών από τους ομίλους της Γ' Εθνικής που θα διαμορφώσουν το μίνι πρωτάθλημα επτά ομάδων, τέσσερις εκ των οποίων θα ανέβουν στη Super League 2. Ένα μίνι πρωτάθλημα που θα ξεκινήσει στις 17 Απριλίου.

Αγροτικός Αστέρας, Παναχαϊκή και Ηλιούπολη είχαν ήδη εξασφαλίσει την παρουσία τους. Από τα σημερινά αποτελέσματα προστέθηκαν σε αυτές τις ομάδες ο Ηρακλής Λάρισας και ο ΠΑΟ Ρουφ, ενώ αγκαλιά με το εισιτήριο είναι πλέον οι Μακεδονικός και Προοδευτική που προπορεύονται στους ομίλους τους με δύο βαθμούς διαφορά, μια αγωνιστική πριν το τέλος.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των ομίλων της Γ' Εθνικής:

Γ’ Εθνική – 21η αγωνιστική

Κυριακή 3/4

1ος όμιλος

Θερμαϊκός-Αγροτικός Αστέρας 1-0
Ορφέας Ξάνθης-Εθνικός Σοχού 0-0
Αναγέννηση Πλαγιάς-Πανδραμαϊκός 0-3
Δόξα Δράμας-Απόλλων Παραλιμνίου 0-0
Νέστος Χρυσούπολης-Άρης Αβάτου 0-0
Αλεξανδρούπολη FC-Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου 2-1

2ος όμιλος

Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας-ΑΕ Λευκίμμης 2-1
Εδεσσαΐκος-Θύελλα Σαρακηνών 1-2
Μακεδονικός-ΑΕΠ Κοζάνης 1-0
ΦΣ Κοζάνη-Αστέρας Καληράχης 4-0
Ποσειδώνας Μηχανιώνας-ΑΣ Γιαννιτσά 2-0
ΟΦΑΜ-Ηρακλής Αμπελοκήπων 2-2

3ος όμιλος – 22η αγωνιστική

Νέα Αρτάκη-ΠΟ Φήκης 2-1
ΑΟ Υπάτου-Ηρακλής Λάρισας 1-1
Εθνικός Νέου Κεραμιδίου-ΠΟ Ελασσόνας 2-2
Αμβρυσσέας Διστόμου-Ατρόμητος Παλαμά 2-1
Δήμητρα Ευξεινούπολης-Θησέας Αγριάς 1-1
Αετός Μακρυχωρίου-Αταλάντη 0-3 α.α

4ος όμιλος – 26η αγωνιστική

Τηλυκράτης Λευκάδας-Αίας Γαστούνης 4-1
Παναιγιάλειος-Παναγρινιακός 0-2
ΑΟ Διαβολιτσίου-Διαγόρας Βραχνεΐκων 2-1
Παναχαϊκή-Αναγέννηση Άρτας 4-1
ΠΑΟ Βάρδας-Ναυπακτιακός Αστέρας 1-1
ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου-Αμβρακικός Λουτρού 3-0 α.α

Ρεπό: Εθνικός Σκουλικάδου

5ος όμιλος – 20η αγωνιστική (εξ αναβολής)

ΑΣ Σαντορίνη 2020-Παναρκαδικός 3-0

6ος όμιλος

Αιολικός-Εθνικός 1-1
Κερατσίνι-Προοδευτική 1-1
ΑΟ Καραβά-ΑΟ Πυλίου Κω 0-1
Πανελευσινιακός-Αίας Σαλαμίνας 2-1
Αήττητος Σπάτων-Θύελλα Ραφήνας 1-2

Ρεπό: Αστέρας Βάρης

7ος όμιλος – 16η αγωνιστική

Άγιος Νικόλαος-ΠΑΟ Ρουφ 0-2
Αναγέννηση Ιεράπετρας-Αλμυρός Γαζίου 1-0
Πανιώνιος-Άρης Σούδας 2-1
Ατσαλένιος-Γιούχτας 2-0
ΑΕ Νεάπολης-Πόρος 0-2

Διάβασε όλα τα τελευταία νέα της αθλητικής επικαιρότητας. Μάθε για όλους τους live αγώνες σήμερα που παίζουν σήμερα και δες τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας και της εβδομάδας μέσα από το υπερπλήρες Πρόγραμμα TV του Gazzetta.

@Photo credits: INTIME

Γ' ΕΘΝΙΚΗ Τελευταία Νέα