Γ' Εθνική: Πήρε το ντέρμπι ο Μακεδονικός, πρώτη νίκη για Εθνικό

Newsroom
Γ' Εθνική: Πήρε το ντέρμπι ο Μακεδονικός, πρώτη νίκη για Εθνικό

bet365

Με δύο αναμετρήσεις άνοιξε το Σάββατο η 2η αγωνιστική της Γ' Εθνικής. Ο Μακεδονικός επικράτησε στο τοπικό ντέρμπι του Ποσειδώνα Μηχανιώνας με 1-0, ενώ ο Εθνικός νίκησε με 2-1 τη Θύελλα Ραφήνας.

Στο τοπικό ντέρμπι μεταξύ του Μεκεδονικού και του Ποσειδώνα Μηχανιώνας για τον δεύτερο όμιλο, ένα γκολ του Τζιαμπάζη με κεφαλιά στο 73' ήταν αρκετό για να δώσει στους γηπεδούχους τη νίκη, κάνοντας το δύο στα δύο στον δεύτερο όμιλο.

Στον έκτο όμιλο ο Εθνικός πανηγύρισε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα επί της Θύελλας Ραφήνας. Οι γηπεδούχοι πήραν κεφάλι στο σκορ στο 4' με τον Διάκο, με τους φιλοξενούμενους να απαντάνε λίγο αργότερα με γκολ του Δρόσου στο 13'. Το τελικό 2-1 έγραψε για τον Εθνικό ο Ζωγραφάκης στο 48'.

Το κυρίως πρόγραμμα της αγωνιστικής διεξάγεται την Κυριακή (31/10) με ώρα έναρξης των περισσότερων αναμετρήσεων στις 15:00.

Γ’ Εθνική – 2η αγωνιστική

Κυριακή 31/10 – 15:00

1ος όμιλος
Δόξα Δράμας-Θερμαϊκός Θέρμης
Αναγέννηση Πλαγιάς-Νέστος Χρυσούπολης
Ορφέας Ξάνθης-Αλεξανδρούπολη FC
Αγροτικός Αστέρας-Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου
Εθνικός Σοχού-Άρης Αβάτου
Απόλλων Παραλιμνίου-Πανδραμαϊκός

2ος όμιλος
Μακεδονικός-Ποσειδώνας Μηχανιώνας 1-0
Εδεσσαϊκός-ΟΦΑΜ (13:00)
ΑΕ Λευκίμμης-Ηρακλής Αμπελοκήπων
Θύελλα Σαρακηνών-Αναγέννηση Γιαννιτσών
Αστέρας Καληράχης-ΑΕΠ Κοζάνης
ΦΣ Κοζάνη-Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας

3ος όμιλος
ΠΟ Ελασσόνας-Νέα Αρτάκη
Ηρακλής Λάρισας-Ατρόμητος Παλαμά
ΠΟ Φήκης-Θησέας Αγριάς
ΑΟ Υπάτου-Αταλάντη
Εθνικός Νέου Κεραμιδίου-Αετός Μακρυχωρίου
Δήμητρα Ευξεινούπολης-Αμβρυσσέας Διστόμου

4ος όμιλος
Παναγρινιακός-Εθνικός Σκουλικάδου
Αίας Γαστούνης-Διαγόρας Βραχνεΐκων
Τηλυκράτης Λευκάδας-Ναυπακτιακός Αστέρας
Παναιγιάλειος-ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου
ΑΟ Διαβολιτσίου-Αμβρακικός Λουτρού
Παναχαϊκή-ΠΑΟ Βάρδας

Ρεπό: Αναγέννηση Άρτας

5ος όμιλος
Άγιος Ιερόθεος-ΑΕ Μυκόνου (11:30)
Ερμης Μελιγούς-Φοίνικας Νέας Επιδαύρου
Φωστήρας-Ηλιούπολη
Χαραυγιακός-Άρης Σκάλας
Ερμιονίδα-Παναρκαδικός

Ρεπό: ΑΣ Σαντορίνη 2020

6ος όμιλος
Εθνικός-Θύελλα Ραφήνας 2-1
Αστέρας Βάρης-Αίας Σαλαμίνας
ΑΟ Καραβάς-Αιολικός
Κερατσίνι-Πανελευσινιακός
ΑΟ Πυλίου Κω-Προοδευτική (Δευτέρα 1/11 – 15:00)

Ρεπό: Αήττητος Σπάτων

7ος όμιλος
ΑΕ Νεάπολης-Άρης Σούδας
Αλμυρός Γαζίου-ΠΑΟ Ρουφ
Αναγέννηση Ιεράπετρας-Πανιώνιος
Πόρος-Γιούχτας
Άγιος Νικόλαος-Ατσαλένιος

Μάθε πού θα δεις ζωντανά όλους τους αγώνες σήμερα μέσα από το υπερπλήρες Πρόγραμμα TV του Gazzetta.

@Photo credits: INTIME

Γ' ΕΘΝΙΚΗ NEWS FEED