Ολυμπιακός: Αποβλήθηκε ο Ροντινέι, χάνει την Τσουκαρίτσκι (vid)

Νότης Χάλαρης
οσφπ

Χωρίς τον Ροντινέι θα αγωνιστεί ο Ολυμπιακός κόντρα στην Τσουκαρίτσκι καθώς αποβλήθηκε στα τελευταία λεπτά κόντρα στη Γκενκ.

Ο Ολυμπιακός πήρε την πρόκριση κόντρα στη Γκενκ (1-1) χάρη στο γκολ του Αλεξανδρόπουλου στα τελευταία λεπτά των καθυστερήσεων. Οι Πειραιώτες δεν ολοκλήρωσαν το ματς με έντεκα παίκτες καθώς ο Ροντινέι προσπάθησε να κρατήσει την μπάλα στην επίθεση όμως η ενέργεια που έκανε για να διώξει την μπάλα, έφερε και την αποβολή.

Συγκεκριμένα στο 90+10' ο Βραζιλιάνος μπακ έβγαλε την μπάλα πλάγιος και πεσμένος στο έδαφος, την έσπρωξε με το χέρι να φύγει μακριά από τη γραμμή.

Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να αντικρίσει την δεύτερη κίτρινη κάρτα και να αποβληθεί. Αυτό σημαίνει ότι δεν θα αγωνιστεί κόντρα στην Τσουκαρίτσκι στο πρώτο ματς στο Φάληρο (24/08).