«Καταιγίδα» ο ΠΑΟΚ στο πρώτο ημίχρονο: 12-1 οι τελικές κόντρα στην Ντιναμό Ζάγκρεμπ!

ελλαδα

Καλύτερο δεν γινόταν να είναι το πρώτο ημίχρονο του ΠΑΟΚ κόντρα στην Ντιναμό Ζάγκρεμπ καθώς, εκτός από την ανατροπή του σκορ από το πρώτο παιχνίδι, ο Δικέφαλος έχει 12-1 τελικές!

Καταιγιστικός ήταν ο ΠΑΟΚ στο πρώτο 45λεπτο κόντρα στην Ντιναμό Ζάγκρεμπ στην Τούμπα, κάτι που αποτυπώνεται και στα στατιστικά του αγώνα, εκτός από το σκορ (3-0).

Ο Δικέφαλος δεν ανέτρεψε απλώς το σκορ του πρώτου αγώνα (2-0) αλλά έχει συνολικά 12-1 τελικές προσπάθειες (!), κάτι που επαληθεύει το εξαιρετικό ημίχρονο που έκανε κόντρα στους Κροάτες.

Να θυμίσουμε πως ο Μπάμπα άνοιξε τον δρόμο προς την ανατροπή στο 27' με κεφαλιά και μετά από ένα μακρινό σουτ του Κουλιεράκη, η μπάλα βρήκε στον Σούσιτς και στο 33' έγινε το 2-0 για τον Δικέφαλο. Την ολική ανατροπή από το 2-0 του πρώτου αγώνα, έκανε ο Μπράντον Τόμας με εξαιρετική κεφαλιά στο 42'.