Άλκμααρ - Άντερλεχτ: Ο Παυλίδης σκόραρε δύο φορές σε 14 λεπτά και έφερε το ζευγάρι σε ισορροπία

pavlidis_alkmaar_conference

Ο Βαγγέλης Παυλίδης σκόραρε δύο φορές μέσα σε 14 λεπτά στη ρεβάνς της Άλκμααρ με την Άντερλεχτ για τα προημιτελικά του Conference League και έφερε το ζευγάρι σε ισορροπία.

Ο Βαγγέλης Παυλίδης βγήκε μπροστά για ακόμα μια φορά! Ο Έλληνας σέντερ φορ βρήκε δίχτυα δύο φορές μέσα σε 14 λεπτά στη ρεβάνς της Άλκμααρ με την Άντερλεχτ για τα προημιτελικά του Conference League και ισοφάρισε το σκορ του πρώτου παιχνιδιού στο Βέλγιο.

Μόλις στο 3ο λεπτό ο Μουρίγιο ανέτρεψε τον Κερκέζ στα όρια της περιοχής, ο διαιτητής Νταβίντε Μάσα, ο οποίος θα σφυρίξει το επερχόμενο Ολυμπιακός - ΑΕΚ, έδωσε πέναλτι και ο Έλληνας διεθνής σέντερ φορ το μετέτρεψε σε γκολ. Στο 14ο λεπτό ο Όντγκααρντ έφυγε στην πλάτη της άμυνας, γύρισε την μπάλα και ο Παυλίδης πλάσαρε σε κενή εστία για το 2-0.