Γκέλα για την Κοπεγχάγη πριν τον ΠΑΟΚ!

Η Κοπεγχάγη υπέπεσε σε γκέλα, αφού αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με τη Σοντέρισκε εκτός έδρας. Στη 2η θέση η αντίπαλος του ΠΑΟΚ.

Η Κοπεγχάγη δεν εκμεταλλεύθηκε τη γκέλα της Μίντιλαντ, αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με τη Σοντέρισκε εκτός έδρας και παρέμεινε στο -3 από την κορυφή της βαθμολογίας. Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ σε ακόμα ένα ματς προβλημάτισε με την εικόνα της επιθετικά, αφού μπορεί να είχε τον έλεγχο, αλλά της έλειπε ξανά η ουσία. Το σκορ είχαν ανοίξει οι γηπεδούχοι στο 33' με τον Σίμονσεν, με τον Μπίελ να ισοφαρίζει στο 65' για την ομάδα του Μάριου Οικονόμου (δεν πήρε λεπτό συμμετοχής). Βέβαια, η Κοπεγχάγη θα μπορούσε να πάρει το τρίποντο, όμως στο 88ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Μποϊλέσεν έχασε πέναλτι. Θυμίζουμε, πως την Πέμπτη (21/10-19.45) οι Δανοί υποδέχονται τον ΠΑΟΚ στο Πάρκεν.

Κοπεγχάγη (4-2-3-1): Γκραμπάρα – Ντάικς, Γκάμπριελσεν, Μπόιλεσεν, Άνκερσεν – Λεράγκερ, Γιόχανσον – Χόιλουντ (58' Σινγκ), Μπίελ, Μπέβινγκ (79' Γιέλερτ) – Βιντ.