Ουαλία - Ελβετία: Γυριστή κεφαλιά ο Μουρ και 1-1 (vid)

Η Ουαλία ισοφάρισε με γυριστή κεφαλιά του Κίφερ Μουρ σε 1-1 στο 79ο λεπτό της αναμέτρησης με την Ελβετία.

Η Ελβετία αναμετρήθηκε με την Ουαλία το μεσημέρι του Σαββάτου (12/6) στο Μπακού για την πρεμιέρα των δύο ομάδων στο Euro 2020 και μπορεί ν' άνοιξε το σκορ στο 49ο λεπτό με την καρφωτή κεφαλιά του Μπριλ Εμπολό, αλλά οι Δράκοι απάντησαν με το «ίδιο νόμισμα».

Ο Τζόζεφ Μόρελ έκανε τη σέντρα από δεξιά και ο Κίφερ Μουρ με γυριστή κεφαλιά έπιασε στον ύπνο την ελβετική άμυνα και έκανε το 1-1. Δείτε το γκολ του 28χρονου φορ της Κάρντιφ, o οποίος έχει σκοράρει με το κεφάλι τα 4 από τα τελευταία του 6 γκολ με την εθνική ομάδα (ετσι κι αλλιώς από το κεφάλι έχουν προέλθει τα τρία τελευταία γκολ της Ουαλίας σε Euro):