Eredivisie: Ο Λάμπρου σκόραρε μετά από πέντε μήνες για την Εξέλσιορ με υπέροχο τελείωμα (vid)

Σωτήρης Μυκονίου
Ο Λάμπρου σκόραρε μετά από πέντε μήνες για την Εξέλσιορ με υπέροχο τελείωμα στην κίνηση (vid)

Ο Λάζαρος Λάμπρου σκόραρε και πάλι μετά από σχεδόν πέντε μήνες με την φανέλα της Εξέλσιορ στην επικράτηση της ομάδας του με 4-1 επί της Καμπούρ.

Ο 25χρονος Έλληνας εξτρέμ βρήκε και πάλι δίχτυα με την φανέλα της Εξέλσιορ, αφού η ομάδα από το Ρότερνταμ διέλυσε χθες (19/03) με 4-1 την Καμπούρ σε αγώνα για την 26η αγωνιστική της Eredivisie, πετυχαίνοντας μάλιστα όλα τα γκολ της στο πρώτο ημίχρονο. Αυτή ήταν η πρώτη νίκη της ομάδας μετά τις 20 Γενάρη, οπότε και είχε κερδίσει με 2-0 την Φόλενταμ.

Ο Λάζαρος Λάμπρου πέτυχε το τέταρτο τέρμα της ομάδας του, όταν μετά από ωραία ατομική ενέργεια και σέντρα του Αζαρκάν, εκείνος εκτέλεσε στην κίνηση με ωραίο τελείωμα μέσα από την μεγάλη περιοχή της Καμπούρ για το 4-0.

Κάπως έτσι ο Έλληνας ποδοσφαιριστής έφτασε τα πέντε γκολ και τις δύο ασίστ σε 22 παιχνίδια με την φανέλα της Εξέλσιορ σε 1.131 αγωνιστικά λεπτά. Η ομάδα από το Ρότερνταμ με τη νίκη αυτή βγήκε από την επικίνδυνη ζώνη και βρίσκεται πλέον 15η με 23 βαθμούς.