Ισπανία - Aλβανία: Η απίθανη «καραμπόλα» στο γκολ του Ουζούνι (vid)

Η Αλβανία ισοφάρισε, προσωρινά, την φιλική αναμέτρηση με την Ισπανία χάρη σε ένα αρκετά τυχερό γκολ του Μίρτο Ουζούνι μετά από απρόσεχτη κεφαλιά - πάσα του Πάου Τόρες.

Δέκα λεπτά μετά το γκολ της Ισπανίας με τον Φεράν Τόρες η Αλβανία ισοφάρισε το φιλικό τους παιχνίδι με ένα αρκετά... περίεργο γκολ. Στο 85' μετά από απομάκρυνση αμυντικού των φιλοξενούμενων λίγα μέτρα πάνων από τη μεσαία γραμμή ο Πάου Τόρες έκανε μια απρόσεχτη κεφαλιά πάσα προς το κεφάλι του επιθετικού της Γρανάδα, Μίρτο Ουζούνι, με τη μπάλα μετά την «καραμπόλα» να φτάνει στα δίχτυα για το 1-1 χωρίς καν να... καταλάβει ο διεθνής φορ των Αλβανών πως σκόραρε. Πέντε λεπτά αργότερα (90') οι Ισπανοί βρήκαν το γκολ της νίκης χάρη στο σουτ «οβίδα» του Ντάνι Όλμο για το τελικό 2-1.