Champions League: Στον β' προκριματικό η Ομόνοια!

H Ομόνοια επέστρεψε στο Champions League έπειτα από μια 10ετία, επικράτησε στην παράταση 1-0 της Αραράτ στο Ερεβάν και στον 2ο προκριματικό θα παίξει με τη Λέγκια.

Η Ομόνοια επέστρεψε στη διοργάνωση έπειτα από μια δεκαετία, ωστόσο χρειάστηκε ιδρώτα και κόπο για να κάμψει την αντίσταση της Αραράτ στο Ερεβάν. Οι Κύπριοι επικράτησαν 1-0 στην παράταση των Αρμενίων και στον β' προκριματικό γύρο θα αντιμετωπίσουν τη Λέγκια Βαρσοβίας στην Πολωνία. Παιχνίδι ισορροπίας στο πρώτο 45λεπτο με τις δύο ομάδες να μην έχουν ευκαιρίες, αλλά και να μη ρισκάρουν. Στην επανάληψη οι Κύπριοι ήταν πιο κινητικοί, πίεσαν, ζήτησαν πέναλτι με τον Κακουλλή, αλλά δεν είχαν ουσία. Ωστόσο, στο... τέταρτο λεπτό της παράτασης από ασίστ του Μποτεάκ, ο Τιάγκο διαμόρφωσε το 1-0. Οι γηπεδούχοι έμειναν με παίκτη λιγότερο στο 97' έπειτα από αποβολή του Μουνιός και κάπου εκεί τελείωσαν όλα.