Σέλτικ - Λάτσιο 1-2: Σόκαρε τη Γλασκώβη ο Πέδρο! (vid)

Λάτσιο

Ο Πέδρο με γκολ στο 90+5' «πάγωσε» τη Γλασκώβη κι έδωσε τη νίκη 2-1 στη Λάτσιο κόντρα στη Σέλτικ.

Η Λάτσιο χτυπά πάντα στις καθυστερήσεις! Η γκολάρα του Προβεντέλ στην τελευταία φάση της έδωσε τον βαθμό στην πρεμιέρα και το τέρμα του Πέδρο στη Γλασκώβη της χάρισε ένα μεγάλο τρίποντο. Οι Λατσιάλι επικράτησαν 2-1 της Σέλτικ και βρέθηκαν στην κορυφή της βαθμολογίας μαζί τους Μαδριλένους.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά στο ματς και μόλις στο 12ο λεπτό κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ. Φουρουχάσι, Μαέντα και Ο’Ράιλι συνεργάστηκαν υπέροχα και ο πρώτος με υπέροχο πλασέ πέτυχε το 1-0. Η ομάδα του Μαουρίτσιο Σάρι αντέδρασε, κυκλοφόρησε σωστά και στο 29ο λεπτό έφερε το ματς στα ίσα με κεφαλιά του Βεσίνο.

Γρήγορος ρυθμός στην επανάληψη, με τους Σκωτσέζους να πιέζουν, να έχουν καλές στιγμές, αλλά και γκολ με τον Πάλμα. Ωστόσο, το τέρμα του πρώην παίκτη του Άρη δε μέτρησε λόγω οφσάιντ. Η Λάτσιο είχε την ουσία και στην τελευταία φάση του ματς (90+5') κατάφερε να πάρει τη νίκη με γκολ του Πέδρο.