Μπράγκα – Νάπολι: Ο Ντι Λορέντσο στις καθυστερήσεις άνοιξε το σκορ για τους Ιταλούς (vid)

Ντι Λορέντσο

Στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων στην Πορτογαλία η Νάπολι κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο ματς με την Μπράγκα με τον Ντι Λορέντσο να σκοράρει μετά την πάσα με το κεφάλι του Οσιμέν.

Ιδανικά έκλεισε το πρώτο ημίχρονο του αγώνα με την Μπράγκα στη Πορτογαλία η Νάπολι. Συγκεκριμένα στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Κβαρατσχέλια από αριστερά έκανε την σέντρα, ο Οσιμέν γύρισε με το κεφάλι στον Ντι Λορέντσο και αυτός με δυνατό σουτ έκανε το 0-1.

Το γκολ αυτό αρχικά ελέγχθηκε για το αν ο Οσιμέν ήταν οφσάιντ, δεν ήταν και έτσι μέτρησε κανονικά με τους Ναπολιτάνους να παίρνουν το προβάδισμα.