Μάντσεστερ Σίτι - Ερυθρός Αστέρας: «Πάγωσε» το «Έτιχαντ» με σκόρερ Μπουκαρί και... αρχιτέκτονα Χουάνγκ ο Ερυθρός Αστέρας! (vid)

red_star_goal

Σχεδόν απροσδόκητα ο Ερυθρός Αστέρας του Ινμπόμ Χουάνγκ άνοιξε το σκορ στην έδρα της Μάντσεστερ Σίτι με τον Οσμάν Μπουκαρί να εκτελεί τον Έντερσον στο τελευταίο λεπτό του πρώτου μέρους.

«Πάγωσε» το «Έτιχαντ» ο Ερυθρός Αστέρας και έδωσε το έναυσμα για τρελούς πανηγυρισμούς στην εξέδρα! Στο 45ο λεπτό της αναμέτρησης η σέρβικη ομάδα μπόρεσε να πάρει κεφάλι στο σκορ.

Ο άλλοτε ερυθρόλευκος Ινμπόμ Χουάνγκ στο ντεμπούτο του στο Champions League έχτισε την επίθεση της ομάδας του, με τον Ίβανιτς να βρίσκει τον Οσμάν Μπουκαρί στην πλάτη της άμυνας των Πολιτών. Ο επιθετικός του Ερυθρού Αστέρα με τη σειρά του εκτέλεσε άψογα τον Έντερσον, κάνοντας το 1-0 για την ομάδα του. Η φάση ελέγχθηκε από τον VAR για οφσάιντ, με το γκολ να μετρά κανονικά.