Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Αταλάντα: Χωρίς αντίπαλο ο Ντεμιράλ το 0-2, έξαλλος ο Κριστιάνο! (vid)

Πήδηξε ανενόχλητος στην καρδιά της περιοχής, νίκησε τον Χάρι Μαγκουάιρ που προσπάθησε να τον κόψει... με τα χέρια και έγραψε το 2-0 o Μερίχ Ντεμιράλ στο «Ολντ Τράφορντ», με τον Κριστιάνο Ρονάλντο να γίνεται έξαλλος.

Από το κακό στο χειρότερο το πρώτο ημίχρονο της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κόντρα στην Αταλάντα. Αφού δέχθηκε γκολ για 12ο σερί παιχνίδι εντός έδρας με την προβολή του Πάσαλιτς, ο Μερίχ Ντεμιράλ επέβαλε ξανά «ψυχρολουσία» στο «Ολντ Τράφορντ», παίρνοντας ανενόχλητος την κεφαλιά προ του Χάρι Μαγκουάιρ που έφτασε καθυστερημένα στο μαρκάρισμα και προσπάθησε να βάλει στοπ... με τα χέρια.

Το 2-0 στο 29ο λεπτό δεν άρεσε καθόλου στον Κριστιάνο Ρονάλντο, ο οποίος πιάστηκε επ' αυτοφώρω από την κάμερα να λέει τα... γαλλικά του.