Ατλέτικο Μαδρίτης - Λίβερπουλ: Δεύτερο γκολ ο Γκριεζμάν σε 14 λεπτά κι από 0-2, 2-2! (vid)

Ο Αντουάν Γκριεζμάν επανέφερε την ισορροπία για την Ατλέτικο κόντρα στη Λίβερπουλ, με το δεύτερο προσωπικό του γκολ μέσα σε 14 λεπτά!

Η Λίβερπουλ «πλήγωσε» δύο φορές μέσα στο πρώτο τέταρτο την Ατλέτικο Μαδρίτης για πρώτη φορά στην εποχή του Ντιέγκο Σιμεόνε, αλλά οι Ροχιμπλάνκος είχαν άμεση απάντηση με απόλυτο πρωταγωνιστή τον Αντουάν Γκριεζμάν. Αφού μείωσε μόλις στο 20ο λεπτό, ο Γάλλος φορ εκτέλεσε με ωραίο πλασέ για την ισοφάριση στο 34', σκοράροντας για πρώτη φορά δύο γκολ σε ένα ματς Champions League μετά από τρία χρόνια!

Αυτό ήταν και το πρώτο παιχνίδι στην ιστορία των Reds στο Champions League που σκοράρουν, αλλά και δέχονται δύο γκολ στο ημίχρονο.