Σάλκε - Βέρντερ Βρέμης 2-1: Νίκη με ανατροπή και ελπίδα παραμονής

Νίκος Κικίδης

Χάρη σε δυο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα η Σάλκε κατάφερε να επικρατήσει 2-1 με ανατροπή της Βέρντερ Βρέμης και διατήρησε ζωντανά τα όνειρα παραμονής.

Νίκη που την διατηρεί γερά στο κόλπο της παραμονής πανηγύρισε η Σάλκε, η οποία επικράτησε 2-1 με ανατροπή της Βέρντερ Βρέμης. Παρά το προβάδισμα των φιλοξενούμενων με σκόρερ τον Ντούκς στο 18΄, οι Βασιλικοί Μπλε κατάφεραν να φέρουν το;yμπα το ματς στο τελευταίο δεκάλεπτο. Αρχικά στο 81΄ο Φαν Ντεν Μπεργκ ισοφάρισε σε 1-1, προτού ο Ντρέξλερ ολοκληρώσει την ανατροπή στο 90+2΄. Κάπως έτσι η Σάλκε πλησίασε στον έναν βαθμό τη 15η Στουτγκάρδη και τρέφει ακόμα ελπίδες για παραμονή στη Bundesliga.