Αμβούργο - Σάλκε 5-3: Νίκη θρίλερ στη ματσάρα επιστροφής της Bundesliga 2!

Ιάσονας Θεριός
hamburg_win

Σε ένα απίστευτο ματς για την πρώτη αγωνιστική της Bundesliga 2, το Αμβούργο, σκοράροντας δύο τέρματα στις καθυστερήσεις, επικράτησε 5-3 της Σάλκε.

Με το... δεξί μπήκε στις επίσημες υποχρεώσεις του το Αμβούργο, «λυγίζοντας» 5-3 τη Σάλκε σε ένα παιχνίδι με φοβερό θέαμα και συγκινήσεις για την πρώτη αγωνιστική της Bundesliga 2.

Ο Γκλάτζελ άνοιξε το σκόρ για τους γηπεδούχους στο 17ο λεπτό αλλά μέχρι την ανάπαυλα οι Βασιλικοί Μπλε γύρισαν... τούμπα το παιχνίδι, με τους Ουεντραγκό και και Ουετζάν να «χτυπούν» αστο 22' και το 45'.

Ανατροπή πάντως έκανε και το Αμβούργο, αφού ο Μπένες με δύο γκολ, στο 56' και το 60', έδωσε ξανά το προβάδισμα σην ομάδα του. Ο Τερόντε ισοφάρισε έξι λεπτά αργότερα, όμως η αποβολή του Σισέ, που άφησε τη Σάλκε με δέκα παίκτες στο 71', άλλαξε τα δεδομένα του παιχνιδιού.

Οι Δεινόσαυροι πίεσαν και με δύο τέρματα στις καθυστερήσεις, ένα του Γκλάτζελ στο 90+1' και ένα του Ντόμπε στο 90+9', σφράγισαν τη νίκη και πήραν... σπίτι τους πρώτους τρεις βαθμούς της σεζόν.