Βέλλιος: Δυο ασίστ στη νίκη της Τσβόλε, η μια η κορυφαία της σεζόν (vid)

Ασίστ... καλύτερη και από γκολ για τον Απόστολο Βέλλιο, ο οποίος μοίρασε δυο στη νίκη της Τσβόλε επί της Φένλο (2-0) που την έστειλε στην κορυφή της δεύτερης κατηγορίας στην Ολλανδία.

Υποψηφιότητα για την ασίστ της χρονιάς έθεσε ο Απόστολος Βέλλιος! Ο Έλληνας φορ στάθηκε καταλυτικός για τη νίκη της Τσβόλε με 2-0 επί της Φένλο, αφού μοίρασε δυο ασίστ με την πρώτη να διεκδικεί... βραβείο!

Συγκεκριμένα, μόλις ένα λεπτό μετά την είσοδό του στο παιχνίδι έπιασε απίστευτο τακουνάκι στον αέρα και σέρβιρε στον επερχόμενο Φαν Ντε Μπέργκ που άνοιξε το σκορ (74΄).

Και σαν μην έφτανε αυτό, πέντε λεπτά αργότερα μοίρασε και δεύτερο γκολ, αυτή τη φορά στον Τι, που διαμόρφωσε το τελικό 2-0 για τους γηπεδούχους, οι οποίοι ανέβηκαν στην κορυφή της δεύτερης κατηγορίας της Ολλανδίας.