Ιγουαΐν: Γκολάρα από τα παλιά με την Ίντερ Μαϊάμι (vid)

Κώστας Ζάλιαρης

Ο Γκονζάλο Ιγουαΐν θυμήθηκε τα νιάτα του – αυτά στη Νάπολι – με το γκολ που πέτυχε για λογαριασμό της Ίντερ Μαϊάμι στην ήττα (2-1) από την Philadelphia Union.

Ο Αργεντινός επιθετικός που κάνει ό,τι μπορεί στην ομάδα του Ντέιβιντ Μπέκαμ αυτούς τους μήνες που βρίσκεται εκεί, είπε να το πάρει πάνω του και να πεισμώσει στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης που διεξήχθη τα ξημερώματα της Πέμπτης.

Με το σκορ στο 2-0 για την ομάδα της Φιλαντέλφεια αππό το 66ο λεπτό, ο Ιγουαΐν στο 82' εκμεταλλεύτηκε ένα κλέψιμο, έκανε κοφτή ντρίμπλα με το δεξί πόδι και «εκτέλεσε» με το αριστερό πετυχαίνοντας εκπληκτικό γκολ. Μείωσε, φώναξε στους συμπαίκτες του να συνεχίσουν την προσπάθεια με πυγμή, αλλά δεν άλλαξε κάτι άλλο στο παιχνίδι...