Γιακουμάκης - Σέλτικ: Μπήκε στις προπονήσεις και «φορτσάρει» για την πρεμιέρα των Play Off

Βασίλης Μπαλατσός

Ο Γιώργος Γιακουμάκης ξεπέρασε τις ενοχλήσεις που τον ταλαιπωρούσαν, μπήκε στις προπονήσεις της Σέλτικ και αναμένεται να είναι μάχιμος για την πρώτη αγωνιστική των Play Off του πρωταθλήματος κόντρα στη Ρος Κάουντι (24/4, 16:30).

O Γιώργος Γιακουμάκης πέντε λεπτά μετά το γκολ του κόντρα στη Σεντ Τζονσον (9/4) αποχώρησε με πρόβλημα τραυματισμού, το οποίο τον κράτησε εκτός από το μεγάλο ντέρμπι της Σέλτικ με τη Ρέιντζερς, για τα ημιτελικά του Κυπέλλου, όπου οι «Κέλτες» αποκλείστηκαν στην παράταση. Ο διεθνής σέντερ φορ ξεπέρασε τις ενοχλήσεις που τον ταλαιπωρούσαν, μπήκε σε κανονικό πρόγραμμα προπόνησης και αναμένεται να είναι πανέτοιμος για την πρώτη αγωνιστική των Play Off του πρωταθλήματος κόντρα στη Ρος Κάουντι την Κυριακή του Πάσχα (24/4, 16:30).

Ο πρώην επιθετικός της ΑΕΚ έχει αγωνιστεί σε 24 ματς την τρέχουσα σεζόν και έχει σκοράρει 13 γκολ σε 1.273 αγωνιστικά λεπτά