Arab Cup: Ο Μπελαϊλί έστειλε την Αλγερία στον τελικό και η ομάδα του από το Κατάρ τον έδιωξε!

Τρομερά πράγματα στο Αραβικό κύπελλο στο Κατάρ, όπου οι γηπεδούχοι αποκλείστηκαν από την Αλγερία με γκολ στο… 17ο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Γιουσέφ Μπελαϊλί, τον οποίο μετά έδιωξε ο σύλλογός του!

Απίθανα πράγματα στον κόσμο του αραβικού ποδοσφαίρου. Στον ημιτελικό του Αραβικού Κυπέλλου που διεξάγεται στο Κατάρ, οι διοργανωτές ηττήθηκαν από την Αλγερία στον ημιτελικό με 2-1, με γκολ του Μπελαϊλί στο 90+17’!

Το παιχνίδι είχε πολλές διακοπές με αποτέλεσμα να κρατηθούν σχεδόν 20 λεπτά καθυστερήσεων και ο Μπελαϊλί λύτρωσε την Αλγερία στέλνοντάς την στον τελικό όπου θα την περιμένει η Τυνησία (κέρδισε 1-0 την Αίγυπτο στον άλλο ημιτελικό).

Ο Μπελαϊλί που πανηγύρισε με τους συμπαίκτες του το γκολ πρόκρισης, άνηκε μέχρι χθες στον σύλλογο SC του Κατάρ. Και λέμε άνηκε, καθώς μετά τη λήξη του αγώνα που έστειλε την Αλγερία στον τελικό, ο σύλλογος ανακοίνωσε πως λύνει το συμβόλαιό του!

Ο παίκτης μάλιστα, αφού ευχαρίστησε τους φιλάθλους της ομάδας, έγραψε όλο νόημα στα σόσιαλ: «Τώρα είμαι ελεύθερος παίκτης».

Στην αναμέτρηση η Αλγερία προηγήθηκε με Μπενλαμρί στο 57’ για να ισοφαρίσει για το Κατάρ ο Μουντάρι στο 90+7’. Δέκα λεπτά μετά ήρθε το γκολ του Μπελαϊλί ο οποίος λίγα λεπτά μετά έμεινε και χωρίς ομάδα…