Απίθανο… buzzer beater γκολ από το κέντρο στο ματς του CAF Confederation Cup (vid)

Τρομερό γκολ νίκης από τον Αλί Χαρούν στην αναμέτρηση Καμπιλί - Φαρ Ραμπάτ.

Με ένα απίθανο τέρμα από το κέντρο του γηπέδου στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, η Καμπιλί κέρδισε την Φαρ Ραμπάτ με 2-1 για το CAF Confederation Cup.

Η ομάδα από την Αλγερία ήθελε τη νίκη για να εξασφαλίσει θέση στον επόμενο γύρο της διοργάνωσης και την πήρε με τον πιο εντυπωσιακό τρόπο.

Ο Αλί Χαρούν πήρε την μπάλα μετά από ένα κακό διώξιμο αμυντικού των φιλοξενούμενων και ενώ ήταν ουσιαστικά δεν έβλεπε τέρμα, έπιασε ένα ασύλληπτο αριστερό σουτ το οποίο κρέμασε τον γκολκίπερ των αντιπάλων του.

Με αυτό το απίθανο τέρμα χάρισε τη νίκη στην ομάδα του στον επαναληπτικό αγώνα των δύο ομάδων για τον δεύτερο προκριματικό γύρο της διοργάνωσης.