ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Πάρμα 98-71: Ξέσπασε στη VTB League με 17/26 τρίποντα

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας... σκόρπισε την Πάρμα για τη VTB League, επικρατώντας με σκορ 98-71 και ολοκληρώνοντας το ματς με 17/26 τρίποντα!

Από τη στιγμή που οι αγώνες της ΤΣΣΚΑ Μόσχας στην EuroLeague έχουν αναβληθεί, η «ομάδα του στρατού» συνεχίζει τις υποχρεώσεις της στη VTB League. Σε αυτό το πλαίσιο, λοιπόν επιβλήθηκε εύκολα της Πάρμα με σκορ 98-71.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν ανταγωνιστικοί ως το ημίχρονο (48-37, 20') ωστόσο η ΤΣΣΚΑ έκανε επιμέρους σκορ 27-15 στο τρίτο δεκάλεπτο κι έχτισε διαφορά ασφαλείας που διατήρησε ως το φινάλε.

Οι γηπεδούχοι τελείωσαν τον αγώνα με 17/26 τρίποντα (65.4%), έχοντας ως κορυφαίο σκόρερ τον Αλεξάντερ Χομένκο (16π.).

Από 'κει και πέρα, ο Νίκολα Μιλουτίνοφ σημείωσε 10 πόντους και 5 ριμπάουντ ενώ ο Αλεξέι Σβεντ πρόσθεσε 13 πόντους με 3/5 τρίποντα. Πρώτος σκόρερ της Πάρμα Περμ ήταν ο Εβγκένι Βορόνοφ με 20 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 26-13, 48-37, 75-50, 98-71