Σπερς - Μπακς 146-125: Ο Γιάννης πάλεψε, αλλά δεν γλίτωσε το Μιλγουόκι! (vids)

Οι Μπακς του Γιάννη Αντετοκούνμπο δεν τα κατάφεραν κόντρα στους Σπερς και ηττήθηκαν με 146-125, αντιμετωπίζοντας μεγάλο πρόβλημα στην άμυνα.

Γρήγορα θα θέλουν να ξεχάσουν το ματς με τους Σπερς και την κακή αμυντική τους λειτουργεία οι Μπακς.

Το Μιλγουόκι ηττήθηκε με 146-125 από το Σαν Αντόνιο σε ένα ματς όπου ο Γιάννης Αντετοκούνμπο είχε 2 φάουλ στα πρώτα δευτερόλεπτα του ματς. Η ομάδα του Πόποβιτς έριξε 87 πόντους στο ημίχρονο στον αντίπαλο της και εκεί το πράγμα ξέφυγε. Μάλιστα αυτό ήταν και ρεκόρ για τα σπιρούνια.

Το Σαν Αντόνιο έτσι πήγε στο 33-35 και βρίσκεται στη 10η θέση της Δύσης, τη στιγμή που τα ελάφια έπεσαν στην τρίτη θέση στην Ανατολή με ρεκόρ 43-25.

Για τους ηττημένους ο Γιάννης Αντετοκούνμπο είχε 28 πόντους (6/7 βολές, 11/14 δίποντα, 0/2 τρίποντα), 3 ριμπάουντ, 4 ασίστ, ο Μίντλετον 23 πόντους, ο Χόλιντει 20 πόντους, ενώ ο Θανάσης Αντετοκούνμπο είχε 3 πόντους και 2 κλεψίματα σε 7 λεπτά.

Από την άλλη ο ΝτεΡόζαν μέτρησε 23 πόντους, ο Μάρεϊ 21 πόντους και ο Τζόνσον 20 πόντους. Οι Σπερς έκαναν θραύση στο τρίποντο, τελειώνοντας το ματς ε 17/29.