Σίξερς – Νετς 123-117: Επέστρεψαν στην κορυφή με σούπερ Εμπίντ (vid)

Ο Τζοέλ Εμπίντ κουβάλησε τους Σίξερς στη νίκη με 123-117 επί των Μπρούκλιν Νετς που παρατάχθηκαν με τέσσερις σημαντικές απουσίες.

Οι Νετς παρατάχθηκαν δίχως τους Τζέιμς Χάρντεν, Κέβιν Ντουράντ, Μπλέικ Γκρίφιν και ΛαΜάρκους Όλντριτζ κόντρα στους Σίξερς που επικράτησαν δύσκολα και επέστρεψαν στην κορυφή της κατάταξης στην Ανατολή με ρεκόρ 38-17.

Ο Τζοέλ Εμπίντ είχε 39 πόντους και 13 ριμπάουντ για τη Φιλαντέλφια που πλέον μετράει 21 νίκες σε 26 εντός έδρας αγώνες στην κανονική περίοδο ενώ απομένουν 17 ματς πριν από την έναρξη των playoffs.

Παρεμπιπτόντως, στο γήπεδο βρέθηκαν 4.094 φίλαθλοι των Σίξερς βλέποντας τον Εμπίντ να σκοράρει 20+ πόντους στο πρώτο ημίχρονο για 14η φορά φέτος.

Όσον αφορά τους Νετς που μείωσαν σε 118-115 στο 1:15 για το φινάλε, ο Καϊρί Ίρβινγκ είχε 37 πόντους.

Τα δωδεκάλεπτα: 32-28, 65-58, 94-84, 123-117.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ

Θάντερ – Ουόριορς 109-147: Ο Κάρι είχε 42 πόντους με 11/16 τρίποντα σε τρεις περιόδους! (vid)

Τίμπεργουλβς – Μπακς 105-130: Έλειπε ο Γιάννης, κανένα πρόβλημα το Μιλγουόκι (vid)