ΘΑΝΤΕΡ - ΜΠΑΚΣ 114-109

Ύστερα από τρεις διαδοχικές ήττες, οι Θάντερ τελικά πήραν τη νίκη και μάλιστα απέναντι στην παρέα του Γιάννη Αντετοκούνμπο με 114-109.

Ετσι, η Οκλαχόμα είναι στο 11-15, ενώ οι Μπακς έπεσαν στο 16-11, μετά τη δεύτερη διαδοχική τους ήττα.

Πλέον, τα «ελάφια» είναι στη δεύτερη θέση με τους Σίξερς να είναι στην κορυφή και τους Νετς να ακολουθούν.

Οι Μπακς, ύστερα από ένα πρώτο 12λεπτο που οι δυο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, είδαν τους Θάντερ να προηγούνται στο σκορ, ενώ στην τρίτη περίοδο ήταν πολύ καλύτεροι. Όμως, στο τέλος τα έκαναν... θάλασσα.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έκανε ό,τι μπορούσε με triple double (24 πόντους, 10 ασίστ και 17 ριμπάουντ).

Ο Μίντλεντον είχε κι αυτός 23 πόντους, ενώ ο ΝτεΒιντσέντσο συμπλήρωσε 17 κι ο Πόρτις 21 πόντους.

Για τους Θάντερ, ο Τζάκσον είχε 22 πόντους, ο Χόρφορντ 20 κι ο Ντορτ 19.

Τα δωδεκάλεπτα: 24-24,28-17,29-40,33-28