Χιτ - Πέισερς 114-92: Η... όλο νόημα ανάρτηση του Μπάτλερ για τον Ουόρεν (vid)

Κάτια Πετροπούλου

Η κόντρα Τζίμι Μπάτλερ - Τι Τζέι Ουόρεν συνεχίζεται, με τον πρώτο να χαμογελά αυτή τη φορά.

Θυμάστε που τον προηγούμενο Ιανουάριο οι Μπάτλερ - Ουόρεν παραλίγο να πιαστούν στα χέρια, μετά από ένα σκληρό φάουλ του δεύτερου; Κι ότι ο παίκτης των Χιτ αποκάλεσε τον αντίπαλό του «σκουπίδι» κι είχε... κυκλώσει το επόμενο παιχνίδι με τους Πέισερς;

Ε, αυτή η ώρα, λοιπόν, έφτασε - έστω και κάποιους μήνες αργότερα - και οι δυο τους τέθηκαν αντίπαλοι. Και ο Jimmy Buckets ήταν αυτός που χαμογέλασε, αφού οι Χιτ νίκησαν τους Πέισερς (114-92) και ο ίδιος είχε 19 πόντους, 11 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 4 κλεψίματα και 1 τάπα σε 29 λεπτά.

Εν αντιθέσει, ο Ουόρεν έμεινε στα... ρηχά, σε σχέση με αυτά που μας είχε συνηθίσει το τελευταίο διάστημα, αφού ολοκλήρωσε τον αγώνα με 12 πόντους και 5 ριμπάουντ σε 29 λεπτά.

Μπορεί την ώρα της αναμέτρησης να μην... αρπάχτηκαν, αλλά ο Μπάτλερ περίμενε πολύ για να κάνει την ανάρτηση που έκανε στο instagram. Και τι ήταν αυτό; Ένα βιντεάκι με τον ίδιο να χορεύει και να γράφει «mood».