Γκρίζλις - Νετς 134-133

Ενας εκπληκτικός Τζα Μοράντ έστειλε το ματς με τους Νετς στην παράταση (120-120) κι ο Κράουντερ στο τελευταίο σουτ του αγώνα έδωσε τη νίκη στο Μέμφις με 134-133!

Ματς για γερά νεύρα στο Μάμφις. Οι Γκρίζλις κατάφεραν να στείλουν το ματς στην παράταση με τον Τζα Μοράντ να ευστοχτεί 7'' από το τέλος.

Στον έξτρα χρόνο, οι γηπεδούχοι βρέθηκαν στο +3 (131-128) ένα λεπτό από το τέλος.

Ο Άλεν όμως μείωσε στον πόντο με τις δύο βολές του κι ο Τζο Χάρις έβαλε την ομάδα του μπροστά στο σκορ με 132-131. Οι γηπεδούχοι αστόχησαν με τον Μοράντ 8.1'' από το τέλος, ο Ντινγουίντι είχε 1/2 βολές (133-131) κι ο Κράουντερ... σκότωσε την ομάδα του Μπρούκλιν με τρίποντο στο τελευταίο δευτερόλεπτο από ασίστ του Μοράντ.

Ο Ίρβινγκ με 37 πόντους δεν μπόρεσε να δώσει τη νίκη στην ομάδα του, ενώ ο ΛεΒερτ πρόσθεσε άλλους 27.

Για τους νικητές, ο Μοράντ είχε 30 πόντους, ο Μπρουκς 32 κι ο Βαλαντσιούνας 16.

Τα δωδεκάλεπτα: 35-29,24-28,33-40,28-23,14-13