Μάβερικς - Ρόκετς 107-104

Οι Ντάλας Μάβερικς νίκησαν τους Χιούστον Ρόκετς με 107-104 με τον Λούκα Ντόνσιτς να σημειώνει καθοριστικό τρίποντο!

Το ματς είναι 102-102 57.8'' από το τέλος. Ο Λούκα Ντόνσιτς σηκώνεται, εκτελεί και κάνει το 105-102 για την ομάδα του (11 σερί πόντους στην 4η περίοδο). Ο Γκόρντον έχασε το τελευταίο σουτ και την ευκαιρία να οδηγήσει το ματς στην παράταση κι έτσι οι Μάβερικς νίκησαν τους Ρόκετς με 107-107 και βελτίωσαν το ρεκόρ τους σε 13-11. Από την άλλη, η ομάδα του Χιούστον έπεσε στο 11-14.

Το Predictor παίζει μπάλα και στο Champions League με έπαθλο €5000 μετρητά* κάθε αγωνιστική μέρα! (21+, *Ισχύουν Όροι και Προϋποθέσεις)

Ντόνσιτς και Μάθους είχαν από 21 πόντους ενώ Μπράνσον, Φίνεϊ-Σμιθ και Μπαρνς είχαν από 14 πόντους για τους νικητές. Ο Χάρντεν ήταν πρώτος σκόρερ στο ματς με 35 πόντους κι ο Πολ συμπλήρωσε άλλους 23, με τον Καπέλα να έχει νταμπλ νταμπλ με 12 πόντους και 13 ριμπάουντ.

Τα δωδεκάλεπτα: 32-30,24-27,28-27,23-20