Play off, NBA, Ανατολή: Τα ζευγάρια και οι αντίπαλοι από το play in

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο και ο Τζέιλεν Μπράουν.

Δείτε πως διαμορφώθηκαν τα ζευγάρια των play off στην Ανατολή, μετά την ολοκλήρωση των 82 αγώνων των ομάδων της Περιφέρειας.

Το Νο1 στην Ανατολή είχε κλείσει εδώ και καιρό στους Μπόστον Σέλτικς. Η τελευταία αγωνιστική ημέρα στο NBA έφερε τους Νιου Γιορκ Νικς στο Νο2, μετά τη νίκη τους απέναντι στους Σικάγο Μπουλς (120-119 στην παράταση) και την ήττα - διασυρμό των Μιλγουόκι Μπακς από τους Ορλάντο Μάτζικ (113-88).

Κάπως έτσι, οι Μπακς σταυρώνουν στον 1ο γύρο με τους Ιντιάνα Πέισερς, μία ομάδα με την οποία έχουν αναπτύξει αντιπαλότητα και έχουν γνωρίσει αρκετές ήττες στην κανονική περίοδο. Χώρια που ακόμα δεν είναι γνωστή η ημερομηνία της επιστροφής του Γιάννη Αντετοκούνμπο.