Κινγκς-Μπουλς 109-113: Αγρίεψαν οι «Ταύροι» στην τέταρτη περίοδο

Οι Σικάγο Μπουλς (29-32) έκαναν επιμέρους σκορ 36-18 στην τέταρτη περίοδο και υπέταξαν τους Σακραμέντο Κινγκς (34-26) με 109-113.

Οι Μπουλς εδραιώνονται στις θέσεις που οδηγούν στο Play-In της Ανατολής, επικρατώντας των Κινγκς με 109-113 και βελτιώνοντας το ρεκόρ τους σε 13-17 μακριά από το Σικάγο.

Το δίδυμο των Κόμπι Γουάιτ (37π., 7ασ., 5ριμπ.) και ΝτεΜάρ ΝτεΡόζαν (33π., 4ασ.) πέτυχε μαζί τους 70 από τους 113 πόντους των Μπουλς ενώ ο Νίκολα Βούτσεβιτς έκανε double-double με 10 πόντους και 13 ριμπάουντ.

Οι γηπεδούχοι διατηρούσαν το προβάδισμα στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα όμως το Σικάγο έκανε επιμέρους σκορ 36-18 στην τέταρτη περίοδο και έφτασε στη νίκη, παρά τις προσπάθειες των Φοξ (20π.) και Σαμπόνις (18π., 21ριμπ.).

Τα δωδεκάλεπτα: 36-22, 56-49, 91-77, 109-113.