![Ο Τέιτουμ](/sites/default/files/styles/article_main_image/public/2023-11/tatum.jpg?itok=OxBTCvFs)
Την έκτη συνεχόμενη νίκη τους πέτυχαν οι Σέλτικς (26-6) που πέρασαν από την έδρα των Σπερς (5-27) με 101-134. Οι Κέλτες δε χρειάστηκε καν να φορτσάρουν, πιάνοντας τη συνηθισμένη τους απόδοση με τον Τέιτουμ να αναδεικνύεται πρώτος σκόρερ έχοντας 25 πόντους και 5/10 τρίποντα.
Ακολούθησε με 24 ο Τζέιλεν Μπράουν και με 17 ο Ντέρικ Γουάιτ στην καλύτερη σεζόν του ως τώρα. Έτσι οι Βοστωνέζοι ξεπέρασαν το εμπόδιο του Βίκτορ Γουεμπανιάμα, που φυσικά δεν μπορούσε να τους αντισταθεί.
Ο Γάλλος ψηλός πέτυχε 21 πόντους με 7 ριμπάουντ και 3 ασίστ, ενώ ο Βασέλ σκόραρε άλλους 22 αλλά η διαφορά κλάσης ήταν εμφανής στο παρκέ.
Τα δωδεκάλεπτα: 22-30, 53-65, 76-105, 101-134
Διάβασε όλα τα τελευταία νέα της αθλητικής επικαιρότητας. Μάθε για όλους τους live αγώνες σήμερα και δες τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας και της εβδομάδας μέσα από το υπερπλήρες Πρόγραμμα TV του Gazzetta.
ΔΙΑΒΑΣΕ ΑΚΟΜΗ:
- Μπόστον Σέλτικς: Κράτησαν τον Χάουσερ με τετραετές συμβόλαιο έναντι 45 εκατομμυρίων δολαρίων
- Euroleague: «Σακίλ Ο' Νιλ και Αντετοκούνμπο να σχολιάζουν το Παναθηναϊκός-Σέλτικς»
- Η ατάκα του Αταμάν που έγινε viral στις ΗΠΑ: «Αν θέλουν οι Σέλτικς να είναι παγκόσμιοι πρωταθλητές να μας κερδίσουν στο ΟΑΚΑ»