Λέικερς - Κινγκς 75-105: «Διασυρμός» με ΛεΜπρόν-Ντέιβις στο παρκέ (vid)

Νίκος Καρφής

Οι Κινγκς διέλυσαν τους Λέικερς με 105-75, σε ένα ματς που αγωνίστηκαν κανονικά οι ΛεΜπρόν και Ντέιβις.

Απογοητευτική η εκκίνηση των Λέικερς στην preseason. Οι Κινγκς έστησαν πάρτι κόντρα στους λιμνάνθρωπους και τους υποχρέωσαν σε βαριά ήττα με 105-75. Η ομάδα του Χαμ συνέχισε από εκεί που το... άφησε την σεζόν που πέρασε, δηλαδή απογοήτευσε με τα όσα μας έδειξε πάνω στο παρκέ. Για τους ηττημένους ο Ντέιβις είχε 11 πόντους και 11 ριμπάουντ σε 16 λεπτά, ενώ ο ΛεΜπρόν μέτρησε 4 πόντους και 0/7 σουτ και 16 λεπτά.

Από την πλευρά του Σακραμέντο που φέτος θέλει να είναι ανταγωνιστικό μετά από πολλά χρόνια, ο Κίγκαν Μάρεϊ, ο rookie, είχε κέφια με 16 πόντους σε 21 λεπτά, ενώ από 10 πόντους είχαν οι Φοξ και Χολμς. Με 9/39 τρίποντα σούταρε το Σακραμέντο, ενώ οι Λέικερς είχαν 7/30. Με άλλα λόγια έσπασαν τα στεφάνια οι δύο ομάδες, δείχνοντας πως θέλουν δουλειά ακόμα από μακριά.