Μπακς - Μπουλς: Double double από... ημίχρονο για τον Γιάννη Αντετοκούνμπο (vids)

Ο Έλληνας σούπερ σταρ ήταν καταπληκτικός (17π., 11ριμπ., 2ασ.) στο πρώτο ημίχρονο (51-43) της αναμέτρησης των playoffs μεταξύ των Μπακς και των Μπουλς στο Fiserv Forum.

Τα Ελάφια πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 51-43 υπέρ τους κόντρα στους Ταύρους, έπειτα από τα πρώτα 24 λεπτά στην μεγάλη μονομαχία του Game 1 των playoffs, στο Fiserv Forum.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν εξαιρετικός στο πρώτο ημίχρονο, έχοντας στο ενεργητικό του 17 πόντους, 11 ριμπάουντ, 2 ασίστ και μια τάπα σε 17'47'' συμμετοχής.

Ο διεθνής φόργουορντ είχε 7/11 σουτ εντός πεδιάς και 2/6 βολές, πραγματοποιώντας μια γεμάτη εμφάνιση που συνοδεύτηκε από ένα ταχύτατο double double!

Φυσικά, το highlight του στο πρώτο μέρος, ήταν η ασίστ που έβγαλε στον... εαυτό του, τελειώνοντας μια δύσκολη φάση με ένα αυτοκρατορικό κάρφωμα στην δεύτερη περίοδο!