Λέικερς - Κλίπερς 102-105: Έφτασαν τις 6 σερί νίκες στο ντέρμπι του L.A. (vid)

Γιάννης Σταυρουλάκης

Οι Κλίπερς υπέταξαν τους Λέικερς με σκορ 102-105 και έφτασαν τις 6 συνεχόμενες νίκες στις αναμετρήσεις με τους «Λιμνάνθρωπους» που έπεσαν στο 27-32 στην κατάταξη!

Ο Τέρενς Μαν έκανε double - double με 19 πόντους και 10 ριμπάουντ, ο Αμίρ Κόφι πέτυχε τους 12 από τους 14 πόντους του στην τέταρτη περίοδο και οι Κλίπερς γύρισαν από το All-Star break, επικρατώντας των Λέικερς με 105-102.

Ο Λουκ Κέναρντ πρόσθεσε 18 πόντους για τους Κλίπερς που ανέβηκαν στο 31-31 στην κατάταξη, ρίχνοντας τους Λέικερς στο 27-32.

Με τον δείκτη του σκορ στο 102-103, ο Καρμέλο Άντονι αστόχησε σε μακρινό σουτ στα 4" ενώ ο ΛεΜπρόν Τζέιμς προσπάθησε να στείλει το ματς στην παράταση όμως αστόχησε σε δύσκολη προσπάθεια για τρίποντο στα 0.7".

Ο King σημείωσε 21 πόντους και 11 ριμπάουντ για τους Λέικερς ενώ οι Άντονι και Ράσελ Ουέστμπρουκ πρόσθεσαν από 16 πόντους έκαστος.

Τα δωδεκάλεπτα: 22-24, 47-57, 78-72, 102-105