Σίξερς - Μάτζικ 123-110: Παράσταση του Εμπίντ με 50 πόντους (vid)

Ο εκπληκτικός Τζοέλ Εμπίντ σταμάτησε στους 50 πόντους στη νίκη των Σίξερς (26-18) απέναντι στους Ορλάντο Μάτζικ (8-38) με 123-110.

Ο Τζοέλ Εμπίντ έθεσε ένα νέο όριο στην καριέρα του. Πέτυχε για δεύτερη φορά 50 πόντους (ισοφάρισε το ρεκόρ του), με εξαιρετικά ποσοστά ευστοχίας, έχοντας μόλις 58 δευτερόλεπτα συμμετοχής στην 4η περίοδο! Συνολικά αγωνίστηκε σε 27:03!

Ο σέντερ από το Καμερούν, εκτός από την πενηντάρα (με 16/19 δίποντα, 1/4 τριπ., 15/17 βολές) είχε και 12 ριμπάουντ, 3 μπλοκ. Ο Τομπάιας Χάρις πρόσθεσε 21 πόντους για τους νικητές.

Για το Ορλάντο, που είναι η χειρότερη ομάδα στο ΝΒΑ, ο Μο Μπάμπα τελείωσε το ματς με 32 πόντους (7/8 τριπ., 5/7 διπ., 1/2 βολές).

Οι Σίξερς βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 57-47 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, όμως το επί μέρους σκορ στην 3η περίοδο (47-23) τον έδωσε προβάδισμα 14 πόντων!

Τα δωδεκάλεπτα: 25-21, 47-57, 94-80, 123-110