Φενέρμπαχτσε - Εφές: Οι γηπεδούχοι έβαλαν 36 πόντους στο δεύτερο δεκάλεπτο (vid)

Απίθανο δεύτερο δεκάλεπτο από τη Φενέρμπαχτσε στον δεύτερο τελικό των τουρκικών playoffs. Η ομάδα του Σάσα Τζόρτζεβιτς πήρε... φωτιά κι έβαλε 36 πόντους στην Αναντολού Εφές!

Η Φενέρμπαχτσε έκλεισε το πρώτο ημίχρονο του δεύτερου τελικού με την Εφές με το σκορ στο 54-32 υπέρ της, έχοντας πραγματοποιήσει τρομερό δεύτερο δεκάλεπτο. Πιο συγκεκριμένα, οι παίκτες του Σάσα Τζόρτζεβιτς πέτυχαν 36 πόντους στην δεύτερη περίοδο και δέχθηκαν μόλις 12!

Οι Ντε Κολό και Βέσελι με 14 πόντους έκαστος ήταν εκείνοι που... έσυραν το χορό στο α' μέρος, με τον Γκούντουριτς να προσθέτει ακόμη 11 πόντους στον λογαριασμό των γηπεδούχων.

Από την άλλη, η Πρωταθλήτρια Ευρώπης αντιμετώπισε πολλά προβλήματα στο αμυντικό σκέλος και μόνον ο Σέιν Λάρκιν διέφυγε της μετριότητας με 10 πόντους και 3 ασίστ.

ΜΠΑΣΚΕΤ: ΤΟΥΡΚΙΑ Τελευταία Νέα