Το τελευταίο δεκάλεπτο στο Ομπραδόιρο - Μάλαγα κράτησε 46 λεπτά και 47 δευτερόλεπτα!

Η Μάλαγα πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Ομπραδόιρο για τη Liga Endesa ενώ το τελευταίο δεκάλεπτο στο Fontes do Sar κράτησε 46 λεπτά και 47 δευτερόλεπτα!

Η Ουνικάχα Μάλαγα συνέχισε νικηφόρα τις υποχρεώσεις της στην ισπανική λίγκα αφού επικράτησε εκτός έδρας της Ομπραδόιρο με σκορ 87-86 και ανέβηκε στην πέμπτη θέση της κατάταξης με ρεκόρ 5-3, έχοντας ως πρώτο σκόρερ τον Κέντρικ Πέρι.

Ο πρώην γκαρντ του Παναθηναϊκού σημείωσε 16 πόντους με 3/3 βολές, 5/5 δίποντα, 1/5 τρίποντα, 4 ριμπάουντ και 2 ασίστ στα 17:21 που έμεινε στο παρκέ, σε μια αναμέτρηση που κράτησε συνολικά δυο ώρες και ένα τέταρτο. Ο αγώνας άρχισε στις 18:00 και ολοκληρώθηκε στις 20:15 ενώ η τελευταία περίοδος διήρκεσε 46 λεπτά και 47 δευτερόλεπτα.

Σε αυτό το διάστημα εκτελέστηκαν 21 ελεύθερες βολές, δόθηκαν 18 φάουλ, μια τεχνική ποινή στον πάγκο της Ομπραδόιρο και μια στον προπονητή της, Μόντσο Φερνάντεθ. Επίσης υπήρξαν πέντε timeouts και δυο challenge με αποτέλεσμα το ματς να... τραβήξει αρκετά.

@Photo credits: ACB Media

ΜΠΑΣΚΕΤ: ΙΣΠΑΝΙΑ Τελευταία Νέα