Nτιζόν - Βιλερμπάν 82-71: Έμεινε από δυνάμεις στην τέταρτη περίοδο

Νίκος Καρφής

H Bιλερμπάν έκανε κάκιστη τέταρτη περίοδο και ηττήθηκε με 82-71 από την Ορτέζ.

Άδειασε στο τελευταίο δεκάλεπτο η ομάδα από τη Λυών. Η Βιλερμπάν ηττήθηκε με 82-71 από τη Λιμόζ, καθώς έμεινε από δυνάμεις στην τέταρτη περίοδο, την οποία οι γηπεδούχοι έτρεξαν επιμέρους 27-8 και πήραν το ρζο φύλλο αγώνα.

Για τους νικητές πρώτος σκόρερ ήταν ο Μπράις Τζόουνς με 28 πόντους, ενώ ο Λανγκ έκανε καλά δουλειά με 20 πόντους. Από την πλευρά των ηττημένων ο Ντε Κολό είχε 15 πόντους και 12 πρόσθεσε ο Μάθιους.

Η ομάδα του Πάρκερ σίγουρα θα ήθελε να τα πάει πολύ καλύτερα στα τρίποντα, αφού τελείωσε το ματς με 10/34 και ποσοστό 29%. Στις 9 Δεκέμβρη θα κοντραριστεί με τη Μπαρτσελόνα στη Βαρκελώνη για τη Euroleague.