Μονακό - Ορλεάν 90-84: Ανατροπή πρωτιάς με Τζέιμς και Μοτιεγιούνας

Η Μονακό κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι των 16 πόντων διαφοράς κόντρα στην με ξέσπασμα στην τελευταία περίοδο και πήρε τη νίκη (90-84) με τους Τζέιμς και Μοτιεγιούνας να βγαίνουν μπροστά.

Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 16 πόντους στο δεύτερο δεκάλεπτο (32-48) και με 15 στο τέλος του τρίτου (54-69), ωστόσο με επιμέρους 34-15 στην τελευταία περίοδο ανέκαμψαν και πήραν νίκη... κορυφής. Διαμόρφωσαν το ρεκόρ τους στο 18-7 και ισοβάθμισαν στην πρώτη θέσης του πρωταθλήματος με την Λεβαλουά.

O Μάικ Τζέιμς σταμάτησε στους 24 πόντους με 4 ριμπάουντ και 4 ασίστ, με τον Μοτιεγιούνας να προσθέτει 17 πόντους έχοντας 8 ριμπάουντ! Από εκεί και πέρα 13 είχε ο Άντζουσιτς και 9 ο Βέστερμαν.

Για τους φιλοξενούμενους που έκαναν αξιόλογη προσπάθεια, αλλά λύγισαν στο τέλος οι Ούλμερ και Εντογιέ σκόραραν από 21 και 13 είχε ο Μπουνγκου Κολό.

Τα δευτερόλεπτα: 21-25, 34-48, 56-69, 90-84