Στρασμπούρ - Βιλερμπάν 82-74: «Πληγώθηκε» και υπέστη την πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα

Σταυρούλα Μουστακάτου

Η Βιλερπάν φιλοξενήθηκε από τη Στρασμπούρ για την 4η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Γαλλίας και δεν κατάφερε να... χαμογελάσει μετά τη Μακάμπι, αφού ηττήθηκε με 82-74.

Την πρώτη της ήττα στο πρωτάθλημα υπέστη εκτός έδρας η Βιλερμπάν. Με το σύστημα αξιολόγησης να... κατακεραυνώνει την ομάδα του Κώστα Αντετοκούνμπο, το κακό ξεκίνημα της Βιλερμπάν στο παιχνίδι, όπου το πρώτο δεκάλεπτο έληξε στο 25-17 υπέρ των γηπεδούχων, δεν της επέτρεψε να επιστρέψει στο ματς, παρά την επιστροφή στην δεύτερη περίοδο (με σερί 16-21).

Το υπόλοιπο της αναμέτρησης έγραψε ξανά... Στρασμπούρ και με τελικό σκορ 82-74 ανάγκασε τη Βιλερμπάν σε μία ακόμη ήττα.

Κορυφαίος του παρκέ για τους νικητές, ο Τόνι Κρόκερ με 24 πόντους. «Διασωθής» για τους φιλοξενούμενους ο Οκόμπο με 13 πόντους και 4 ριμπάουντ, την ώρα που ο Αντετοκούνμπο μέτρησε 3 πόντους και 4 ριμπάουντ σε 20:50.

18. Σολέ 1-3

Μάθε πού θα δεις ζωντανά όλους τους αγώνες σήμερα μέσα από το υπερπλήρες Πρόγραμμα TV του Gazzetta.

@Photo credits: twitter/ ASVEL Villeurbanne

ΜΠAΣΚΕΤ: ΓΑΛΛΙΑ NEWS FEED