Τάιλερ Ντόρσεϊ: Τράβηξε «21» στη νίκη των Τέξας Λέτζεντς (vid)

Σταυρούλα Μουστακάτου

Ο Ταίλερ Ντόρσεϊ σημείωσε 21 πόντους, ενώ... χτύπησε σε κρίσιμα σημεία για τη νίκη των Τέξας Λέτζεντς επί των Όστιν Σπερς στην G-League.

Οι Τέξας Λέτζεντς του Τάιλερ Ντόρσεϊ επικράτησαν των Όστιν Σπερς με 129-121 στην έδρα τους για τη συνέχεια της G-League φτάνοντας πλέον το ρεκόρ τους στο 7-7.

Ο Ντόρσεϊ που άνοιξε λογαριασμό στο παιχνίδι με τρίποντο, πραγματοποίησε άλλη μία καλή εμφάνιση για την ομάδα του, ξεκολλώντας μάλιστα και το σκορ όταν είδαν τον αντίπαλο να τρέχει ένα σερί στην τρίτη περίοδο πλησιάζοντας στους δύο πόντους.

Συνολικά, ο διεθνής γκαρντ χρειάστηκε 31 λεπτά στο παρκέ για να σημειώσει στη στατιστική του 21 πόντους (3/8 τρίποντα, 3/7 δίποντα, 4/5 βολές) έχοντας 7 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 1 κλέψιμο με 3 λάθη.