EuroBasket 2022, Πολωνία - Γαλλία: Αρνητικό ρεκόρ με 18 πόντους στο ημίχρονο οι Πολωνοί (vid)

Οι Πολωνοί σημείωσαν μόλις 18 πόντους στο ημίχρονο του ημιτελικού με τη Γαλλία κάνοντας αρνητικό ρεκόρ στην ιστορία των EuroBasket αφού καμία ομάδα στη διοργάνωση δεν έχει πετύχει σε ημίχρονο νοκ άουτ ματς κάτω από 20 πόντους.

Η Γαλλία πήγε στο ημίχρονο κόντρα στην Πολωνία με το υπέρ της 34-18, υποχρεώνοντας τους Πολωνούς σε αρνητικό ρεκόρ στην ιστορία των EuroBasket.

Συγκεκριμένα η Πολωνία είχε 7/31 σουτ εντός πεδιάς 4/18 δίποντα και 3/13 τρίποντα συν 1/2 βολές, σκοράροντας 9 πόντους στην πρώτη περίοδο και 9 στη δεύτερη.

Καμία ομάδα στην ιστορία της διοργάνωσης δεν έχει πετύχει σε ημίχρονο νοκ άουτ ματς κάτω από 20 πόντους.