Σλοβενία-Πολωνία: «Χαμένος» ο Ντόντσιτς στο πρώτο ημίχρονο (vid)

Ο Λούκα Ντόντσιτς δεν κατάφερε να βρει... γιατρικό στην άμυνα της Πολωνίας στο πρώτο ημίχρονο και έμεινε μακριά από τον καλό του εαυτό.

Η Σλοβενία αντιμετωπίζει στους «8» του Eurobasket 2022 την Πολωνία, η οποία εστίασε την άμυνά της στον Λούκα Ντόντσιτς και δεν του επέτρεψε να μπει στο ματς ως ο... γνωστός του εαυτός στο πρώτο μισό του αγώνα. Αποτέλεσμα; Το σύνολο του Σέκουλιτς να βρεθεί πίσω στο 20΄ με 39-58.

Ο σούπερ σταρ των Ντάλας Μάβερικς δεν βρήκε εύκολα τον δρόμο προς το καλάθι, ούτε και... το χέρι του από μακριά κλείνοντας το ημίχρονο με μόλις 9 πόντους και 3/9 σουτ. Βέβαια, δεν κατάφερε να ολοκληρώσει και τις εμπνεύσεις του δημιουργικά κάνοντας αρκετά λάθη, ενώ η «μουρμούρα» προς τους διαιτητές ήταν λίγο-πολύ μόνιμη!