Προμηθέας - ΑΕΚ: Το απόλυτο των γηπεδούχων στα τρίποντα της πρώτης περιόδου (vid)

Σπύρος Μαρκεζίνης
Ο Χέιλ του Προμηθέα κόντρα στην ΑΕΚ

Ο Προμηθέας Πάτρας άρχισε... ζεστά από μακριά κόντρα στην ΑΕΚ στο «εμφύλιο» του BCL.

Ο Προμηθέας υποδέχεται στην Πάτρα την ΑΕΚ Betsson στο πλαίσιο της 1η αγωνιστικής στη φάση των 16 του Basketball Champions League, σε έναν αγώνα όπου οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν αρκετά ζεστά και έχουν καταφέρει να αποκτήσουν ένα μικρό προβάδισμα.

Μάλιστα οι παίκτες του Ηλία Παπαθεοδώρου στην πρώτη περίοδο είχαν 3 εύστοχα τρίποντα σε ισάριθμες προσπάθειες. Με αυτόν τον τρόπο η ομάδα της Πάτρας κατάφερε να δημιουργήσει μία μικρή διαφορά πάνω στην οποία κρατήθηκε και τελείωσε το πρώτο δεκάλεπτο όντας μπροστά με δύο πόντους και το σκορ στο 20-18.