Περιστέρι – Παναθηναϊκός 68-74: Ο Παπαπέτρου πέτυχε 10 πόντους σε 3 λεπτά! (vid)

O Ιωάννης Παπαπέτρου ήταν κομβικός για τον Παναθηναϊκό στην τελευταία περίοδο του αγώνα με το Περιστέρι, σκοράροντας 10 πόντους σε διάστημα τριών λεπτών!

Ο Παναθηναϊκός πέρασε νικηφόρα από το κλειστό της Τζον Κένεντι, επικρατώντας του Περιστερίου με σκορ 68-74, στο παιχνίδι όπου ο Λεωνίδας Κασελάκης εξελίχθηκε σε παίκτη - κλειδί των «πράσινων» και ο Ιωάννης Παπαπέτρου έκανε τη διαφορά στο φινάλε.

Ο Έλληνας φόργουορντ πέτυχε τους 12 από τους 17 πόντους του στην τελευταία περίοδο, σουτάροντας 3/4 δίποντα, 2/2 τρίποντα και «κλειδώνοντας» τη νίκη του Παναθηναϊκού πριν από την αναμέτρηση με την Αναντολού Εφές.