Παναθηναϊκός-Άρης: Οι «πράσινοι» επέστρεψαν με Καλαϊτζάκη και Γκραντ (vid)

.

Ο Παναθηναϊκός βρέθηκε πίσω στο σκορ ακόμα και με 19 πόντους απέναντι στον Άρη, επιστρέφοντας στο δεύτερο δεκάλεπτο και μειώνοντας στο 34-39 του ημιχρόνου.

O Άρης δοκιμάζεται στο ΟΑΚΑ απέναντι στον Παναθηναϊκό AKTOR για τη 17η αγωνιστική της Stoiximan Basket League, κάνοντας «εκρηκτικό» ξεκίνημα αφού έκλεισε την πρώτη περίοδο μπροστά στο σκορ με 10-25.

Μάλιστα η διαφορά έφτασε στο +19 για την ομάδα του Γιάννη Καστρίτη ενώ ο Παναθηναϊκός κατάφερε να τη μαζέψει, μειώνοντας στο 34-39 του ημιχρόνου, παίρνοντας σημαντικές βοήθειες από τους Παναγιώτη Καλαϊτζάκη και Τζέριαν Γκραντ.

Θυμίζουμε πως ο Παναθηναϊκός έχει μπροστά του τον εντός έδρας αγώνα με τη Φενέρμπαχτσε (9/2) με φόντο την τετράδα της EuroLeague ενώ ο Άρης υποδέχεται την Τρέντο (7/2) διεκδικώντας το πλεονέκτημα έδρας στα νοκ άουτ του EuroCup.

@Photo credits: eurokinissi, ΜΑΡΚΟΣ ΧΟΥΖΟΥΡΗΣ